piątek, 11 grudnia 2009

Przyczyny rozwodów

Praktycznie wszystkich możliwych przyczyn rozwodów kościelnych nie sposób wypisać. Ludzie rozwodzą się z tak czasami kosmicznych powodów, że nawet najlepszy pisarz science fiction ie byłby w stanie wpaść na coś takiego... Jedni ludzie mają naprawdę poważne problemy, często wynikające z zadłużeń finansowych lub ze zdrady jednego z partnerów, że rozwód kościelny jest dla nich jedynym logicznym rozwiązaniem. Po drugiej stronie zaś mamy unieważnienia małżeństw wynikające na przykład z tego, że jeden ze współmałżonków (a czasami oboje) nie pamiętaj ceremonii zaślubin... Takie sytuacje rodem prosto z Las Vegas zdarzają się nie tylko „zwykłym” obywatelom, ale także wielkim gwiazdom filmu i muzyki (wspomnieć chociażby Britney Spears). Cóż, nie ma czegoś takiego jak sztuczna inteligencja – jest za to naturalna głupota i właśnie do tej kategorii należy zaliczyć tego typu „małżeństwa”. A że nieszczęścia często lubią chodzić parami, to jeszcze często w takim przypadkach zdarza się, że owocem nocy poślubnej jest ciąża, co już w ogóle komplikuje sytuację, gdyż w takiej sytuacji nie można myśleć już wyłączni o sobie, tylko także o przyszłym dziecku...

1 komentarz:

  1. przykre to, co przezywasz, ale to co piszesz to strata czasu. Zanim zlozysz dokumenty w sadzie metropolitalnym wez czlowieku poczytaj o zaskarzeniu waznosci malzenstwa, zebys nie wyszedl na ignorata.

    Nie mozesz uniewaznic swojego malzenstwa, mozesz tylko zaskarzyc jego waznosc!!!!! Malzenstwo albo jest albo nigdy nie bylo zawarte mimo formy zewnetrznej czyli slubu, gosci i tego calego szumu.Liczy sie to co bylo w trakcie skladania przysiegi malzenskiej, wasze postawy, wolna wola, swiadomosc co sie dzieje, czy czgos ni ukrywacie przed soba itd. I do tego sluzy sad koscielny, zeby to zbadal i wydal wyrok czy jestescie malzenstwem czy nigdy nim nie byliscie.

    A dzieci i cala ta reszta z niezgodnoscia charakterow na czele, nie jest powodem do zaskarzenia waznosci malzenstwa. Wkurzajace jest to, ze ludzie nierozsadni, niedojrzali pobieraja sie a potem nie potrafia normalnie zyc.

    OdpowiedzUsuń